Search
  • Plussen Eesti

Elektritarbimise rekord

BNS teatab Postimehe vahendusel, et Eesti elektritarbimine oli teisipäeval väga lähedal kõigi aegade rekordtasemele, kui viieminutiline keskmine tarbimine ulatus kella 10 paiku 1549 megavatini. Uudist loe siit!


Suures pildis tarbitakse Eestis märtsis ja novembris 82% jaanuari tarbimiskogusest ning mais ja augustis vaid 65% jaanuari tarbimisest. Plusseni arvutused näitavad, et ostes täna uue B energiaklassiga korteri, mida köetakse õhk- või maasoojuspumbaga, kasvab teie elektritarve jaanuaris ikkagi 30%. Põhjuseks on:

1. külmem ilm

2. vähem päevavalgust

3. arvutuslik B energiaklass osutub tegelikkuses C või D energiaklassiks, sest arvutustes pole arvestatud kõikide külmasildadega ja lohaka ehituse tulemusena on õhulekkearv tegelikkuses suurem.


Plusseni hoonete omanikud rõõmustavad külmade ilmade üle, sest:

1. Hoonete tegelik energiaklass peab paika. Kõik külmasillad on arvesse võetud ja tegelikkuses osutub õhulekkearve veelgi paremaks kui arvutuslik 0,3.

2. Tänu soojale hoonele, mille välispiirete U arv on 0,8 - 0,9, on küttekulud väga väikesed.

3. Tänu täispuitseinte soojust salvestavale massile ei vajata elektrit siis, kui selle börsihind on tipus.

4. Tänu päikesepaneelidele õnnestub külmal päikeselisel talvepäeval müüa elektrit siis, kui selle börsihind on tipus. Külmaga on päikesepaneelide tootlikkus kõrgem kui kuumaga.

Kokkuvõttes võib juhtuda, et külma ilmaga ei suurene mitte teie kulud vaid hoopis tulud.

29 views0 comments
  • LinkedIn - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Facebook - White Circle

Kõik õigused kaitstud © Plussen 2019